Autorzy
Wersje językowe

Miś w smokingu - Waldemar Świerzy

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 7 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 900,00 zł

Cena regularna:

1900.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Autentyczny, oryginalny plakat vintage.

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych plakatów Waldemara Świerzego zrealizowany w 1974 roku, na zlecenie Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych.

Egzemplarz w ofercie to druk "desowski" z 1978 roku.

sygnowany w druku l.d. - SWIERZY

druk
Krajowa Agencja Wydawcznia

stopka
Artist: Waldemar Swierzy
Poster No 18
Printed in Poland
Copyright by desa Foreign Trade Enterprise
Warszawa - Poland

logo KAW

 


W przypadku zainteresowania pierwodrukiem z 1974, roku proszę o kontakt

 

Plakat Cyrkowy "Miś w smokingu" 1974 - Autorstwa Waldemara Świerzego

Przedstawiamy unikatowy plakat cyrkowy z 1974 roku, stworzony przez jednego z najwybitniejszych polskich plakacistów, Waldemara Świerzego.

Plakat ten, przedstawiający misia ubranego w smoking i trzymającego mały rowerek, jest prawdziwą perełką wśród dzieł sztuki plakatowej.

Szczegóły Plakatu:
- Tytuł: "Miś w Smokingu"
- Rok: 1974/1978
- Autor: Waldemar Świerzy
- Technika: Druk plakatowy offset
- Wymiary do ramy: 100x70cm

Opis:
Plakat cyrkowy autorstwa Waldemara Świerzego z 1974 roku to doskonały przykład jego charakterystycznego stylu, łączącego humor, wyrafinowaną grafikę i mistrzowskie operowanie kolorem.
Przedstawia misia w eleganckim smokingu, który trzyma w łapach mały rowerek – symbolizujący cyrkowe umiejętności i akrobatyczne sztuczki.

Miś, w eleganckim stroju, jest symbolem cyrkowej elegancji i komizmu, a jego nietypowy atrybut – mały rowerek – dodaje całej kompozycji surrealistycznego charakteru, typowego dla twórczości Świerzego.

Dlaczego warto mieć ten plakat?
- Artystyczna wartość: Plakat jest nie tylko dziełem sztuki, ale także świadectwem talentu Waldemara Świerzego, jednego z czołowych przedstawicieli polskiej szkoły plakatu.
- Unikatowy design: Kompozycja plakatu łączy w sobie humor, elegancję i finezję, co czyni go wyjątkowym elementem dekoracyjnym.
- Kolekcjonerski unikat: Plakat z 1974/78 roku to cenna pozycja dla kolekcjonerów sztuki, miłośników cyrku oraz fanów polskiej grafiki.

O Autorze:
Waldemar Świerzy (1931-2013) był jednym z najbardziej wpływowych polskich grafików i plakacistów.
Jego prace charakteryzują się dynamicznymi kompozycjami, żywymi kolorami i unikalnym stylem, który zyskał międzynarodowe uznanie.
Świerzy stworzył setki plakatów, obejmujących tematy od filmów i koncertów po wydarzenia kulturalne i sportowe.

Zapraszamy do odkrycia tego wyjątkowego plakatu, który przenosi nas w magiczny świat cyrku z lat 70. i stanowi wspaniałą ozdobę każdego wnętrza.

Rozmiar plakatu:
B1 = ca. 68x98 cm / 27x38 in
/możliwe 2-3 cm odchylenia/

Technika druku:
Druk offsetowy

Kondycja plakatu:
Doskonała (MINT)

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl