Autorzy
Wersje językowe

Znachor - Franciszek Starowieyski

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 7 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 790,00 zł

Cena regularna:

790.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Autentyczny, oryginalny plakat filmowy.

Oryginalny plakat filmowy, promujący film w reżyserii Jerzego Hoffmana pt „Znachor”.

W rolach głównych Jerzy Bińczycki, Anna Dymna i Tomasz Stockinger

 

"Znachor" to polski melodramat z 1982 roku w reżyserii Jerzego Hoffmana, oparty na powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza z 1937 roku.

Film opowiada historię profesora Rafała Wilczura (Jerzy Bińczycki), wybitnego chirurga, który po utracie pamięci staje się wędrownym znachorem pod nazwiskiem Antoni Kosiba. W trakcie swojej tułaczki pomaga ludziom, wykorzystując swoje umiejętności medyczne.

W filmie występują: Anna Dymna jako Maria Jolanta Wilczur oraz Tomasz Stockinger jako Leszek Czyński. "Znachor" jest znany z poruszającej fabuły i znakomitych kreacji aktorskich, które przyciągają widzów od dekad.

Nagrody: Film zdobył uznanie zarówno widzów, jak i krytyków, zdobywając kilka nagród, w tym nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku.

Literatura: Scenariusz filmu powstał na podstawie powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, która pierwotnie była napisana jako scenariusz filmowy. Po dwukrotnym odrzuceniu przez producentów, autor przerobił swoje dzieło na powieść.

Muzyka: Muzykę do filmu skomponował Piotr Marczewski, znany również z takich produkcji jak "Kariera Nikodema Dyzmy" i "Daleko od szosy".

 

Referencje

 

Rozmiar plakatu:

B1 = ca. 68x98 cm / 27x38 in

/możliwe 2-3 cm odchylenia/

 

Technika druku:

Druk offsetowy

 

Kondycja plakatu:

Doskonała (MINT)

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl